Updated: 27/03/17 : 08:17:15
Printable Version   Bookmark and Share Share This

sport

Sligo GAA - Latest Results (27 March 2017)

Benson Cup Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Patrick's 2 2 0 0 39 18 21 4
St Farnan's 2 1 0 1 31 31 0 2
St Michael's/Naomh Mícheál 2 1 0 1 9 17 -8 2
Bunninadden 1 0 0 1 0 0 0 0
Castleconnor G.A.A Club 1 0 0 1 9 22 -13 0

Benson Cup Group 1
Sat, 25 Mar, Venue: St.Brendan's GAA Park, (Round 2), Castleconnor 0-9 St Farnan's 3-13
Sat, 25 Mar, Venue: Seamie Donegan Memorial Park, (Round 2), St Patrick's/Dromard 2-11 St Michael's 0-9

Benson Cup Group 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St John's 1 1 0 0 31 8 23 2
Geevagh 1 1 0 0 10 5 5 2
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 2 1 0 1 28 27 1 2
Easkey 0 0 0 0 0 0 0 0
Owenmore Gaels 2 0 0 2 25 54 -29 0

Benson Cup Group 2
Sat, 25 Mar, Venue: Connolly Park, (Round 2), Owenmore Gaels 1-14 CooleraStrandhill 3-14

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football U16 Division 1 Lge
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Tubbercurry/Cloonacool 1 1 0 0 28 14 14 2
St Molaise Gaels 1 1 0 0 23 11 12 2
Geevagh/St. Michaels 1 1 0 0 22 16 6 2
Curry/Curraigh 1 1 0 0 0 0 0 2
Eastern Harps 1 0 0 1 0 0 0 0
Shamrock Gaels/Gaeil na Seamróige 1 0 0 1 16 22 -6 0
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 1 0 0 1 11 23 -12 0
Ballymote/Bunninadden 1 0 0 1 14 28 -14 0

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football U16 Division 1 Lge
Fri, 24 Mar, Venue: Monsignor Hynes Park, (Round 1), St Molaise Gaels 4-11 CooleraStrandhill 2-5

Kiernan Cup Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Tuarloistreáin/Tourlestrane 1 1 0 0 16 7 9 2
Cúil Áine / Mullach na Bréine / Coolaney / Mullinabreena 1 1 0 0 17 16 1 2
Tubbercurry GAA Club 2 1 0 1 29 33 -4 2
Shamrock Gaels/Gaeil na Seamróige 1 0 0 1 16 17 -1 0
Curry/Curraigh 1 0 0 1 17 22 -5 0

Kiernan Cup Group 1
Sat, 25 Mar, Venue: Shamrock Gaels Park, (Round 2), Shamrock Gaels 0-16 Coolaney/Mullinabreena 2-11
Sat, 25 Mar, Venue: Tourlestrane, (Round 2), Tourlestrane 2-10 Tubbercurry 0-7

Kiernan Cup Group 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Molaise Gaels 2 2 0 0 43 24 19 4
Drumcliffe/Rosses Point GAA club 2 1 0 1 34 35 -1 2
Calry/St Joseph's 2 1 0 1 27 27 0 2
Eastern Harps 1 0 0 1 7 16 -9 0
St Mary's 1 0 0 1 10 19 -9 0

Kiernan Cup Group 2
Sat, 25 Mar, Venue: Kent Park, (Round 2), St Mary's 0-10 Calry/St Joseph's 1-16
Sat, 25 Mar, Venue: Oxfield Park, (Round 2), Drumcliffe/Rosses Pt 3-8 St Molaise Gaels 5-12

Abbott Cup Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Eastern Harps 1 0 1 0 12 12 0 1
Ballymote Round Towers 1 0 1 0 12 12 0 1
Shamrock Gaels/Gaeil na Seamróige 0 0 0 0 0 0 0 0

Abbott Cup Group 1
Sat, 25 Mar, Venue: Corran Park, (Round 2), Ballymote 1-9 Eastern Harps 1-9

Abbott Cup Group 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Enniscrone/Kilglass 1 1 0 0 17 3 14 2
Tuarloistreáin/Tourlestrane 0 0 0 0 0 0 0 0
Cloonacool 1 0 0 1 3 17 -14 0

Abbott Cup Group 2
Sat, 25 Mar, Venue: Enniscrone/Kilglass, (Round 2), Enniscrone/Kilglass 1-14 Cloonacool 0-3

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football u14 Division 2 League
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Shamrock Gaels/Gaeil na Seamróige 1 1 0 0 19 7 12 2
St John's 1 1 0 0 44 34 10 2
Calry/St Joseph's 1 1 0 0 25 18 7 2
Tuarloistreáin/Tourlestrane 1 1 0 0 32 29 3 2
Tubbercurry/Cloonacool 1 0 0 1 29 32 -3 0
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 1 0 0 1 18 25 -7 0
Eastern Harps 1 0 0 1 34 44 -10 0
Enniscrone/Kilglass 1 0 0 1 7 19 -12 0

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football u14 Division 2 League
Sun, 26 Mar, Venue: Enniscrone/Kilglass, (Round 1), Enniscrone/Kilglass 2-1 Shamrock Gaels 2-13
Sun, 26 Mar, Venue: Stenson Park, (Round 1), St John's 13-5 Eastern Harps 7-13
Sun, 26 Mar, Venue: Ransboro Park, (Round 1), CooleraStrandhill 4-6 Calry/St Joseph's 5-10
Sun, 26 Mar, Venue: Tourlestrane, (Round 1), Tubbercurry/Cloonacool 7-8 Tourlestrane 7-11

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football u14 Division 3 League
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Mary's 1 1 0 0 34 0 34 2
Cúil Áine / Mullach na Bréine / Coolaney / Mullinabreena 1 1 0 0 47 21 26 2
St Michael's/Naomh Mícheál 1 1 0 0 29 6 23 2
Easkey 1 1 0 0 31 20 11 2
St Farnan's 1 0 0 1 20 31 -11 0
Castleconnor G.A.A Club 1 0 0 1 6 29 -23 0
Geevagh 1 0 0 1 21 47 -26 0
St Patrick's 1 0 0 1 0 34 -34 0

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football u14 Division 3 League
Sun, 26 Mar, Venue: Seamie Donegan Memorial Park, (Round 1), St Patrick's/Dromard 0-0 St Mary's 8-10
Sun, 26 Mar, Venue: St.Michael's, (Round 1), St Michael's 6-11 Castleconnor 1-3
Sun, 26 Mar, Venue: Easkey, (Round 1), Easkey 8-7 St Farnan's 6-2
Sun, 26 Mar, Venue: Geevagh, (Round 1), Coolaney/Mullinabreena 12-11 Geevagh 5-6