Updated: 08/05/17 : 13:22:07
Printable Version   Bookmark and Share Share This

sport

Sligo GAA - Latest Fixtures - (8 May 2017)

Benson Cup Group 1
Sat, 13 May, Venue: Bunninadden Community Park, (Round 3), Bunninadden V St Patrick's/Dromard 19:00, Ref: TBC
Sun, 14 May, Venue: St.Michael's, (Round 3), St Michael's V Castleconnor 12:00, Ref: TBC

Benson Cup Group 2
Sat, 13 May, Venue: Geevagh, (Round 3), Geevagh V Owenmore Gaels 19:00, Ref: TBC
Sun, 14 May, Venue: Ransboro Park, (Round 3), CooleraStrandhill V Easkey 13:00, Ref: TBC

Expert Electrical Sligo Football u12 Division 1 Lge
Tue, 09 May, Venue: Corran Park, (Round 4), Ballymote/Bunninadden V Tubbercurry/Cloonacool 19:00, Ref: Ciara Stephenson
Tue, 09 May, Venue: Monsignor Hynes Park, (Round 4), St Molaise Gaels V Eastern Harps 19:00, Ref: John Griffin
Tue, 09 May, Venue: Ransboro Park, (Round 4), CooleraStrandhill V Owenmore Gaels 19:00, Ref: Seamus Hoey
Tue, 09 May, Venue: Oxfield Park, (Round 4), Drumcliffe/Rosses Pt V St Mary's 19:00, Ref: David Dillon
Tue, 09 May, Venue: Shamrock Gaels Park, (Round 4), Shamrock Gaels V St John's 19:00, Ref: Paul White

Expert Electrical Sligo Football u14 Division 1 League
Fri, 12 May, Venue: Oxfield Park, (Round 3), Drumcliffe/Rosses Pt V Ballymote/Bunninadden 19:00, Ref: Joe Hynes

Expert Electrical Sligo Football U16 Division 1 Lge
Mon, 08 May, Venue: Monsignor Hynes Park, (Round 5), St Molaise Gaels V Ballymote/Bunninadden 19:00, Ref: Declan O Boyle
Mon, 08 May, Venue: Fr. Kevin Brehony Park, (Round 5), Eastern Harps V Shamrock Gaels 19:00, Ref: John Gilmartin
Mon, 15 May, Venue: Ransboro Park, (Round 5), CooleraStrandhill V Curry 19:00, Ref: John Griffin

Expert Electrical Sligo Football u18 Division 1 League
Thu, 11 May, Venue: Shamrock Gaels Park, (Round 6), Shamrock Gaels V Easkey/Enniscrone/Kilglass 19:00, Ref: Ciaran Mc Govern
Thu, 11 May, Venue: Monsignor Hynes Park, (Round 6), St Molaise Gaels V Tubbercurry/Cloonacool 19:00, Ref: John Griffin
Thu, 11 May, Venue: Bunninadden Community Park, (Round 6), Ballymote/Bunninadden V Curry 19:00, Ref: Anthony Mc Gowan
Thu, 11 May, Venue: Connolly Park, (Round 6), Owenmore Gaels V Eastern Harps 19:00, Ref: Bill Carty

Expert Electrical sligo Hurling u14 League
Fri, 12 May, Venue: Kent Park, (Round 3), Naomh Eoin V Tubbercurry/Cloonacool 19:00, Ref: Gus Chapman
Fri, 12 May, Venue: St.Brendan's GAA Park, (Round 3), Castleconnor V Tourlestrane 19:00, Ref: Micheal Connolly

Expert Electrical Sligo Hurling u16 League Finals
Mon, 15 May, Venue: Kent Park, (Playoff), Naomh Eoin V Benbulben Gaels 19:00, Ref: TBC

Kiernan Cup Group 1
Sat, 13 May, Venue: Curry, (Round 3), Curry V Tourlestrane 19:00, Ref: TBC
Sat, 13 May, Venue: Kilcoyne Park, (Round 3), Tubbercurry V Shamrock Gaels 19:00, Ref: TBC

Kiernan Cup Group 2
Sat, 13 May, Venue: Fr. Kevin Brehony Park, (Round 3), Eastern Harps V Drumcliffe/Rosses Pt 19:00, Ref: TBC
Sun, 14 May, Venue: Monsignor Hynes Park, (Round 3), St Molaise Gaels V St Mary's 12:00, Ref: TBC

Under 8/10
Wed, 10 May, Venue: Kilcoyne Park, (3), Tubbercurry V Coolaney/Mullinabreena 19:00, Ref: TBC
Wed, 10 May, Venue: Fr. Kevin Brehony Park, (3), Eastern Harps V St John's 19:00, Ref: TBC
Wed, 10 May, Venue: Easkey, (3), Easkey V Enniscrone/Kilglass 19:00, Ref: TBC
Wed, 10 May, Venue: Oxfield Park, (3), Drumcliffe/Rosses Pt V Ballymote 19:00, Ref: TBC
Wed, 10 May, Venue: Seamie Donegan Memorial Park, (3), St Patrick's/Dromard V St Farnan's 19:00, Ref: TBC
Wed, 10 May, Venue: St.Brendan's GAA Park, (3), Castleconnor V CooleraStrandhill 19:00, Ref: TBC
Wed, 10 May, Venue: Cloonacool Community Park, (3), Cloonacool V Curry 19:00, Ref: TBC
Wed, 10 May, Venue: Hazelwood Main Pitch, (3), Calry/St Joseph's V Geevagh 19:00, Ref: TBC
Wed, 10 May, Venue: Kent Park, (3), Shamrock Gaels V St Molaise Gaels 19:00, Ref: TBC
Wed, 10 May, Venue: St.Michael's, (3), St Michael's V Bunninadden 19:00, Ref: TBC
Wed, 10 May, Venue: Connolly Park, (3), Owenmore Gaels V Ballysadare 19:00, Ref: TBC

Abbott Cup Group 1
Sun, 14 May, Venue: Shamrock Gaels Park, (Round 3), Shamrock Gaels V Ballymote 12:00, Ref: TBC

Abbott Cup Group 2
Sun, 14 May, Venue: Cloonacool Community Park, (Round 3), Cloonacool V Tourlestrane 12:00, Ref: TBC

Expert Electrical Sligo Football u12 Football Division 2 Lge Stage 1 Group 1
Tue, 09 May, Venue: Hazelwood Main Pitch, (Round 4), Calry/St Joseph's V Coolaney/Mullinabreena 18:30, Ref: Cathal Jordan
Tue, 09 May, Venue: Curry, (Round 4), Curry V Geevagh 19:00, Ref: Bill Carty
Tue, 09 May, Venue: Tourlestrane, (Round 4), Tourlestrane V St Michael's 19:00, Ref: Malachy Maher

Expert Electrical Sligo Football u12 Football Division 2 Lge Stage 1 Group 2
Tue, 09 May, Venue: Seamie Donegan Memorial Park, (Round 4), St Patrick's/Dromard V Easkey 19:00, Ref: Anthony Mc Gowan
Tue, 09 May, Venue: Enniscrone/Kilglass, (Round 4), Enniscrone/Kilglass V Castleconnor 19:00, Ref: Ollie Golden
Tue, 09 May, Venue: Fr. Kevin Brehony Park, (Round 4), Eastern Harps V St Farnan's 19:00, Ref: Cian Brennan

Expert Electrical Sligo Football u16 Division 2 Lge
Mon, 08 May, Venue: Tourlestrane, (Round 5), Tourlestrane V St Mary's 19:00, Ref: Anthony Mc Gowan
Mon, 08 May, Venue: Enniscrone/Kilglass, (Round 5), Enniscrone/Kilglass V Castleconnor 19:00, Ref: Tj Keaveney

Expert Electrical Sligo Football u18 Division 2 League
Thu, 11 May, Venue: Hazelwood Main Pitch, (Round 6), Calry/St Joseph's V CooleraStrandhill 19:00, Ref: Mark Towey
Thu, 11 May, Venue: Cloonacool Community Park, (Round 6), Coolaney/Mullinabreena V St Patrick's/Dromard 19:00, Ref: Malachy Maher
Thu, 11 May, Venue: St.Michael's, (Round 6), Geevagh/St.Michaels V St Farnan's 19:00, Ref: Pat Mc Grath
Thu, 11 May, Venue: Tourlestrane, (Round 6), Tourlestrane V St Mary's 19:00, Ref: Paraic Golden
Mon, 15 May, Venue: St.Farnan's Community Park, (Round 5), St Farnan's V Coolaney/Mullinabreena 19:00, Ref: Micheal Connolly

Expert Electrical Sligo Football u12 Division 3 League
Tue, 09 May, Venue: Corran Park, (Round 4), Ballymote/Bunninadden V Tubbercurry/Cloonacool 19:00, Ref: Cathal Martyn
Tue, 09 May, Venue: Monsignor Hynes Park, (Round 4), St Molaise Gaels V Eastern Harps 19:00, Ref: Gerard Higgins
Tue, 09 May, Venue: Ransboro Park, (Round 4), CooleraStrandhill V Owenmore Gaels 19:00, Ref: Brian O Connor
Tue, 09 May, Venue: Oxfield Park, (Round 4), Drumcliffe/Rosses Pt V St Mary's 19:00, Ref: Mark Connell
Tue, 09 May, Venue: Shamrock Gaels Park, (Round 4), Shamrock Gaels V St John's 19:00, Ref: Ciaran Dorrian

Expert Electrical Sligo Football U16 Division 3 Lge
Mon, 08 May, Venue: Easkey, (Round 4), Easkey V Owenmore Gaels 19:00, Ref: TBC
Mon, 08 May, Venue: Oxfield Park, (Round 4), Drumcliffe/Rosses Pt V St John's 19:00, Ref: John Doyle

Expert Electrical Sligo Football u18 Division 3 League
Thu, 11 May, Venue: Stenson Park, (Round 5), St John's V Castleconnor 19:00, Ref: Gerard Higgins

Fureys Coaches Senior Football League Division 4
Fri, 12 May, Venue: Monsignor Hynes Park, (Round 1), St Molaise Gaels V Curry 19:30, Ref: TBC
Sat, 13 May, Venue: Stenson Park, (Round 1), St John's V Calry/St Joseph's 19:00, Ref: TBC
Sat, 13 May, Venue: St.Brendan's GAA Park, (Round 1), Castleconnor V CooleraStrandhill 19:00, Ref: TBC
Sun, 14 May, Venue: St.Farnan's Community Park, (Round 1), St Farnan's V Drumcliffe/Rosses Pt 12:00, Ref: TBC
Sun, 14 May, Venue: Cloonacool Community Park, (Round 1), Coolaney/Mullinabreena V Owenmore Gaels 13:30, Ref: TBC