Updated: 04/09/17 : 08:16:00
Printable Version   Bookmark and Share Share This

sport

Sligo GAA - Latest Results (4 September 2017)

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football u14 A Championship
Fri, 01 Sep, Venue: Bunninadden Community Park, (Semi Final 1), Ballymote/Bunninadden 3-12 St Mary's 2-18
Fri, 01 Sep, Venue: Monsignor Hynes Park, (Semi Final 2), St Molaise Gaels 2-15 Curry 1-5

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football u14 A1 Championship
Fri, 01 Sep, Venue: Tourlestrane, (Semi Final 1), Tourlestrane 2-14 St Farnans/ St Patricks 3-2

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football u18 A Championship Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Eastern Harps 2 2 0 0 35 18 17 4
Owenmore Gaels 2 2 0 0 42 32 10 4
Easkey/Enniscrone/Kilglass 2 0 0 2 23 34 -11 0
Tubbercurry/Cloonacool 2 0 0 2 27 43 -16 0

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football u18 A Championship Group 1
Sun, 03 Sep, Venue: Connolly Park, (Round 2), Owenmore Gaels 3-15 Tubbercurry/Cloonacool 2-13

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football u18 B Championship Group 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 2 2 0 0 25 12 13 4
St Patrick's 2 1 0 1 32 38 -6 2
Geevagh/St. Michaels 2 1 0 1 40 34 6 2
St John's 2 0 0 2 14 27 -13 0

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football u18 B Championship Group 2
Thu, 31 Aug, Venue: Seamie Donegan Memorial Park, (Round 2), St Patrick's/Dromard 2-6 CooleraStrandhill 4-13

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Hurling U18 Championship
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Easkey/St.Farnans 5 5 0 0 149 28 121 10
Tuarloistreáin/Tourlestrane 5 3 0 2 81 82 -1 6
Naomh Eoin 5 3 0 2 82 107 -25 6
Tubbercurry/Cloonacool 5 3 0 2 43 75 -32 6
Benbulben Gaels 5 1 0 4 29 92 -63 2
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 5 0 0 5 0 0 0 0

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Hurling U18 Championship
Thu, 31 Aug, Venue: Oxfield Park, (Round 5), Benbulben Gaels W/O CooleraStrandhill -
Thu, 31 Aug, Venue: Easkey, (Round 5), Easkey/St.Farnans 6-16 Tubbercurry/Cloonacool 0-3

Abbott Cup Group 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Enniscrone/Kilglass 2 2 0 0 34 18 16 4
Tuarloistreáin/Tourlestrane 2 1 0 1 35 26 9 2
Cloonacool 2 0 0 2 12 37 -25 0

Abbott Cup Group 2
Fri, 01 Sep, Venue: Tourlestrane, (Round 1), Tourlestrane 1-12 Enniscrone/Kilglass 1-14

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football U14 B Championship KO
Fri, 01 Sep, Venue: Connolly Park, (Semi Final 2), Owenmore Gaels 5-13 Eastern Harps 5-6

Expert Electrical Expert Electrical Sligo Football U14 B1 Championship Knockout
Thu, 31 Aug, Venue: Enniscrone/Kilglass, (Quarter Final 1), Enniscrone/Kilglass 14-8 CooleraStrandhill 6-9
Fri, 01 Sep, Venue: St.Brendan's GAA Park, (Quarter Final 2), Castleconnor 7-11 Geevagh 2-4
Fri, 01 Sep, Venue: Nace O'Dowd Park, (Quarter Final 3), Coolaney/Mullinabreena 4-6 St John's 4-14
Fri, 01 Sep, Venue: Shamrock Gaels Park, (Quarter Final 4), Shamrock Gaels 3-7 Tubbercurry/Cloonacool 6-7

Kennedys Intermediate Football Championship Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Shamrock Gaels/Gaeil na Seamróige 3 2 1 0 62 36 26 5
Bunninadden 3 2 0 1 61 42 19 4
Castleconnor G.A.A Club 3 1 1 1 47 49 -2 3
St Michael's/Naomh Mícheál 3 0 0 3 29 72 -43 0

Kennedys Intermediate Football Championship Group 1
Sat, 02 Sep, Venue: Corran Park, (Round 3), St Michael's 2-6 Bunninadden 4-15
Sat, 02 Sep, Venue: Tourlestrane, (Round 3), Shamrock Gaels 2-11 Castleconnor 1-14

Kennedys Intermediate Football Championship Group 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Geevagh 2 2 0 0 36 31 5 4
St Farnan's 2 1 0 1 25 23 2 2
Easkey 2 0 0 2 26 33 -7 0

Kennedys Intermediate Football Championship Group 2
Sat, 02 Sep, Venue: Kilcoyne Park, (Round 3), St Farnan's 1-10 Geevagh 1-12

Kennedys Intermediate Football Championship Group 3
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St John's 2 2 0 0 44 28 16 4
Enniscrone/Kilglass 2 1 0 1 32 36 -4 2
St Patrick's 2 0 0 2 24 36 -12 0

Kennedys Intermediate Football Championship Group 3
Sat, 02 Sep, Venue: Markievicz Park, (Round 3), St Patrick's/Dromard 1-8 St John's 3-12