Updated: 02/04/18 : 08:50:00
Printable Version   Bookmark and Share Share This

sport

Sligo GAA - Latest Results - 2 April 2018

Dermot Molloy Hurling League Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 2 2 0 0 52 26 26 4
Cluainín iomáint 2 1 0 1 29 23 6 2
Naomh Eoin 2 1 0 1 38 38 0 2
Calry/St Joseph's 2 0 0 2 9 41 -32 0

Dermot Molloy Hurling League Group 1
Sun, 01 Apr, Venue: Ransboro Park, (Round 2), CooleraStrandhill 2-12 Cluainín iomáint 2-9
Sun, 01 Apr, Venue: Kent Park, (Round 2), Naomh Eoin 4-15 Calry/St Joseph's 0-4

Dermot Molloy Hurling League Group 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Tuarloistreáin/Tourlestrane 2 2 0 0 20 4 16 4
Easkey 2 2 0 0 31 20 11 4
Carrick Hurling Club (St Marys) 2 0 0 2 10 20 -10 0
Western Gaels 2 0 0 2 14 31 -17 0

Dermot Molloy Hurling League Group 2
Sun, 01 Apr, Venue: Tourlestrane, (Round 2), Tourlestrane W/O Carrick Hurling Club (St Marys) -
Sun, 01 Apr, Venue: Enniscrone/Kilglass, (Round 2), Western Gaels 2-4 Easkey 0-11

Expert Electrical Sligo Minor Football League Division 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Shamrock Gaels/Gaeil na Seamróige 3 3 0 0 68 21 47 6
Curry/Curraigh 2 2 0 0 52 26 26 4
Ballymote/Bunninadden 3 2 0 1 64 43 21 4
Eastern Harps 2 1 0 1 24 30 -6 2
Tuarloistreáin/Tourlestrane 3 1 0 2 32 43 -11 2
Easkey/Enniscrone/Kilglass 3 1 0 2 19 32 -13 2
St Molaise Gaels 3 1 0 2 18 43 -25 2
Owenmore Gaels 3 0 0 3 28 67 -39 0

Expert Electrical Sligo Minor Football League Division 1
Thu, 29 Mar, Venue: Monsignor Hynes Park, (Round 3), St Molaise Gaels W/O Easkey/Enniscrone/Kilglass -

Expert Electrical Sligo U14 Football League Division 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Drumcliffe/Rosses Point GAA club 1 1 0 0 38 5 33 2
Castleconnor G.A.A Club 1 1 0 0 35 25 10 2
Tubbercurry/Cloonacool 1 1 0 0 23 14 9 2
St Mary's 1 1 0 0 17 11 6 2
Shamrock Gaels/Gaeil na Seamróige 0 0 0 0 0 0 0 0
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 1 0 0 1 11 17 -6 0
Owenmore Gaels 1 0 0 1 14 23 -9 0
Ballymote/Bunninadden 1 0 0 1 25 35 -10 0
St Molaise Gaels 1 0 0 1 5 38 -33 0

Expert Electrical Sligo U14 Football League Division 1
Fri, 30 Mar, Venue: Tubbercurry/Cloonacool, (Round 1), Tubbercurry/Cloonacool 5-8 Owenmore Gaels 3-5
Fri, 30 Mar, Venue: Oxfield Park, (Round 1), Drumcliffe/Rosses Pt 8-14 St Molaise Gaels 1-2
Fri, 30 Mar, Venue: St.Brendan's GAA Park, (Round 1), Castleconnor 8-11 Ballymote/Bunninadden 5-10
Fri, 30 Mar, Venue: Ransboro Park, (Round 1), CooleraStrandhill 3-2 St Mary's 3-8

Fureys Coaches Senior Football League Division 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Mary's 1 1 0 0 19 18 1 2
Shamrock Gaels/Gaeil na Seamróige 1 1 0 0 18 17 1 2
Tuarloistreáin/Tourlestrane 1 1 0 0 14 13 1 2
Drumcliffe/Rosses Point GAA club 1 0 1 0 15 15 0 1
Cúil Áine / Mullach na Bréine / Coolaney / Mullinabreena 1 0 1 0 15 15 0 1
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 1 0 1 0 10 10 0 1
Eastern Harps 1 0 1 0 10 10 0 1
Curry/Curraigh 1 0 0 1 18 19 -1 0
St Molaise Gaels 1 0 0 1 17 18 -1 0
Tubbercurry GAA Club 1 0 0 1 13 14 -1 0

Fureys Coaches Senior Football League Division 1
Sat, 31 Mar, Venue: Curry, (Round 1), Curry 2-12 St Mary's 2-13
Sat, 31 Mar, Venue: Shamrock Gaels Park, (Round 1), Shamrock Gaels 1-15 St Molaise Gaels 1-14
Sat, 31 Mar, Venue: Oxfield Park, (Round 1), Drumcliffe/Rosses Pt 1-12 Coolaney/Mullinabreena 0-15
Sat, 31 Mar, Venue: Gurteen Community Park, (Round 1), Eastern Harps 0-10 CooleraStrandhill 0-10
Sat, 31 Mar, Venue: Tourlestrane, (Round 1), Tourlestrane 1-11 Tubbercurry 1-10

Expert Electrical Sligo Minor Football League Division 2 Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Cúil Áine / Mullach na Bréine / Coolaney / Mullinabreena 2 2 0 0 42 13 29 4
Tubbercurry/Cloonacool 2 1 0 1 28 17 11 2
St Mary's 2 1 0 1 5 19 -14 2
Castleconnor G.A.A Club 2 0 0 2 4 30 -26 0

Expert Electrical Sligo Minor Football League Division 2 Group 1
Thu, 29 Mar, Venue: Kilcoyne Park, (Round 2), Tubbercurry/Cloonacool 3-10 St Mary's 0-5
Thu, 29 Mar, Venue: St.Brendan's GAA Park, (Round 2), Castleconnor 0-4 Coolaney/Mullinabreena 4-18

Expert Electrical Sligo Minor Football League Division 2 Group 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 3 3 0 0 48 26 22 6
St Farnans/St Patricks 2 2 0 0 15 8 7 4
Calry/St Joseph's 2 1 0 1 29 5 24 2
Geevagh/St. Michaels 2 0 0 2 18 35 -17 0
St John's 3 0 0 3 21 57 -36 0

Expert Electrical Sligo Minor Football League Division 2 Group 2
Thu, 29 Mar, Venue: Stenson Park, (Round 3), Calry/St Joseph's 6-11 St John's 0-5
Thu, 29 Mar, Venue: Ransboro Park, (Round 3), CooleraStrandhill 1-17 Geevagh/St.Michaels 1-7

Fureys Coaches Senior Football League Division 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Bunninadden 1 1 0 0 20 6 14 2
Calry/St Joseph's 1 1 0 0 18 5 13 2
Geevagh 1 1 0 0 20 15 5 2
Easkey 1 1 0 0 14 12 2 2
Castleconnor G.A.A Club 1 0 1 0 16 16 0 1
St Patrick's 1 0 1 0 16 16 0 1
Enniscrone/Kilglass 1 0 0 1 12 14 -2 0
St John's 1 0 0 1 15 20 -5 0
St Farnan's 1 0 0 1 5 18 -13 0
St Michael's/Naomh Mícheál 1 0 0 1 6 20 -14 0

Fureys Coaches Senior Football League Division 2
Fri, 30 Mar, Venue: Easkey, (Round 1), Easkey 0-14 Enniscrone/Kilglass 1-9
Sat, 31 Mar, Venue: Seamie Donegan Memorial Park, (Round 1), St Patrick's/Dromard 2-10 Castleconnor 2-10
Sat, 31 Mar, Venue: Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 3, (Round 1), Calry/St Joseph's 1-15 St Farnan's 0-5
Sat, 31 Mar, Venue: Kilcoyne Park, (Round 1), St Michael's 0-6 Bunninadden 3-11
Sat, 31 Mar, Venue: Stenson Park, (Round 1), St John's 2-9 Geevagh 2-14

Fureys Coaches Senior Football League Division 3
Team Pld Won Draw Lost For Against