Updated: 30/04/18 : 12:53:45
Printable Version   Bookmark and Share Share This

sport

Sligo GAA - Latest Results - 30 April 2018

Benson Cup Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Enniscrone/Kilglass 2 2 0 0 53 26 27 4
Easkey 2 2 0 0 32 17 15 4
St Patrick's 1 0 0 1 18 21 -3 0
Castleconnor G.A.A Club 1 0 0 1 10 21 -11 0
St Farnan's 2 0 0 2 15 43 -28 0

Benson Cup Group 1
Sat, 28 Apr, Venue: Seamie Donegan Memorial Park, (Round 2), St Patrick's/Dromard 2-12 Enniscrone/Kilglass 2-15
Sat, 28 Apr, Venue: St.Farnan's Community Park, (Round 2), St Farnan's 0-7 Easkey 0-11

Benson Cup Group 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Michael's/Naomh Mícheál 1 1 0 0 21 10 11 2
Calry/St Joseph's 1 1 0 0 19 9 10 2
Geevagh 2 1 0 1 35 34 1 2
St John's 2 1 0 1 28 31 -3 2
Bunninadden 2 0 0 2 25 44 -19 0

Benson Cup Group 2
Sat, 28 Apr, Venue: Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 2, (Round 2), Calry/St Joseph's 1-16 St John's 0-9
Sat, 28 Apr, Venue: Bunninadden Community Park, (Round 2), Bunninadden 1-10 Geevagh 5-10

Dermot Molloy Hurling League Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 3 3 0 0 79 40 39 6
Cluainín iomáint 3 2 0 1 43 30 13 4
Naomh Eoin 3 1 0 2 45 52 -7 2
Calry/St Joseph's 3 0 0 3 23 68 -45 0

Dermot Molloy Hurling League Group 1
Fri, 27 Apr, Venue: Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 2, (Round 3), Calry/St Joseph's 2-8 CooleraStrandhill 4-15
Sun, 29 Apr, Venue: Kent Park, (Round 3), Naomh Eoin 1-4 Cluainín iomáint 2-8

Dermot Molloy Hurling League Group 2
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Easkey 3 3 0 0 65 41 24 6
Tuarloistreáin/Tourlestrane 3 2 0 1 41 38 3 4
Western Gaels 3 1 0 2 35 43 -8 2
Carrick Hurling Club (St Marys) 3 0 0 3 22 41 -19 0

Dermot Molloy Hurling League Group 2
Sun, 29 Apr, Venue: Easkey, (Round 3), Easkey 4-22 Tourlestrane 3-12
Sun, 29 Apr, Venue: St.Brendan's GAA Park, (Round 3), Western Gaels 1-18 Carrick Hurling Club (St Marys) 1-9

Expert Electrical Sligo Minor Football League Division 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Shamrock Gaels/Gaeil na Seamróige 6 5 0 1 146 54 92 10
Eastern Harps 6 5 0 1 102 76 26 10
Curry/Curraigh 6 4 0 2 147 108 39 8
St Molaise Gaels 6 4 0 2 86 85 1 8
Ballymote/Bunninadden 6 3 0 3 106 111 -5 6
Easkey/Enniscrone/Kilglass 6 2 0 4 62 103 -41 4
Tuarloistreáin/Tourlestrane 6 1 0 5 72 118 -46 2
Owenmore Gaels 6 0 0 6 53 119 -66 0

Expert Electrical Sligo Minor Football League Division 1
Fri, 27 Apr, Venue: Corran Park, (Round 6), Ballymote/Bunninadden 1-12 St Molaise Gaels 2-13
Fri, 27 Apr, Venue: Connolly Park, (Round 6), Owenmore Gaels 1-7 Curry 4-18
Fri, 27 Apr, Venue: Enniscrone, (Round 6), Easkey/Enniscrone/Kilglass 1-10 Shamrock Gaels 0-11
Fri, 27 Apr, Venue: Fr. Kevin Brehony Park, (Round 6), Eastern Harps 4-14 Tourlestrane 1-10

Expert Electrical Sligo U12 Football League Division 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Mary's 2 2 0 0 0 0 0 4
St Molaise Gaels 2 2 0 0 0 0 0 4
Tubbercurry/Cloonacool 2 1 1 0 0 0 0 3
Eastern Harps 1 1 0 0 0 0 0 2
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 1 0 1 0 0 0 0 1
Drumcliffe/Rosses Point GAA club 2 0 1 1 0 0 0 1
Ballymote/Bunninadden 2 0 1 1 0 0 0 1
St John's 2 0 0 2 0 0 0 0
Owenmore Gaels 2 0 0 2 0 0 0 0

Expert Electrical Sligo U12 Football League Division 1
Thu, 26 Apr, Venue: Monsignor Hynes Park, (Round 2), St Molaise Gaels 0-16 Drumcliffe/Rosses Pt 0-8

Expert Electrical Sligo U14 Football League Division 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Mary's 3 3 0 0 77 44 33 6
Castleconnor G.A.A Club 3 3 0 0 79 66 13 6
Drumcliffe/Rosses Point GAA club 3 1 0 2 71 55 16 2
Ballymote/Bunninadden 2 1 0 1 61 45 16 2
Owenmore Gaels 3 1 0 2 52 56 -4 2
Tubbercurry/Cloonacool 2 1 0 1 35 43 -8 2
Shamrock Gaels/Gaeil na Seamróige 1 0 1 0 26 26 0 1
Cúil Irra/Leathros/CooleraStrandhill 2 0 1 1 37 43 -6 1
St Molaise Gaels 3 0 0 3 37 97 -60 0

Expert Electrical Sligo U14 Football League Division 1
Thu, 26 Apr, Venue: Oxfield Park, (Round 3), Drumcliffe/Rosses Pt 4-9 St Mary's 7-10
Thu, 26 Apr, Venue: Corran Park, (Round 3), Ballymote/Bunninadden 6-18 St Molaise Gaels 2-4
Thu, 26 Apr, Venue: St.Brendan's GAA Park, (Round 3), Castleconnor 4-9 Owenmore Gaels 3-10

Expert Electrical Sligo U16 Football Division 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
St Molaise Gaels 3 3 0 0 107 24 83 6
Ballymote/Bunninadden 3 3 0 0 91 47 44 6
St Mary's 4 3 0 1 88 65 23 6
Drumcliffe/Rosses Point GAA club 4 3 0 1 86 63 23 6
Curry/Curraigh 3 2 0 1 81 64 17 4
Geevagh/St. Michaels 4 1 0 3 71 86 -15 2
Eastern Harps 5 1 0 4 78 128 -50 2
Tuarloistreáin/Tourlestrane 4 1 0 3 49 106 -57 2
St John's 4 0 0 4 34 102 -68 0

Expert Electrical Sligo U16 Football Division 1
Sun, 29 Apr, Venue: Fr. Kevin Brehony Park, (Round 5), Eastern Harps 3-10 St John's 2-9

Kiernan Cup Group 1
Team Pld Won Draw Lost For Against Diff Points
Eastern Harps 2 1 0 1 38 29 9 2
Cúil Áine / Mullach na Bréine / Coolaney / Mullinabreena 1 1 0 0 18